Blogiarhiiv

pühapäev, 2. aprill 2023

Informatsiooni allikate klassifitseerimine

Informatsiooni allikad võib klassifitseerida erinevate kriteeriumide järgi. Siin on mõned levinumad klassifikatsioonid: 

Teema järgi: informatsiooni allikad võib liigitada vastavalt nende teemadele. Näiteks võib informatsiooni allikad jagada majandus-, tehnoloogia-, meditsiini- või sporditeemade järgi. 

Formaadi järgi: informatsiooni allikad võib liigitada nende formaadi järgi. Näiteks võib informatsiooni allikaid liigitada trükimeedia (ajalehed, ajakirjad), elektroonilise meedia (veebisaidid, blogid, e-raamatud), audiovisuaalse meedia (televisioon, filmid) või sotsiaalse meedia (Facebook, Twitter) alusel. 

Usaldusväärsuse järgi: informatsiooni allikad võib liigitada nende usaldusväärsuse järgi. Näiteks võib informatsiooni allikaid liigitada usaldusväärseteks, osaliselt usaldusväärseteks või ebatäpsust sisaldavateks. (Admiraliteedi kood)

Autori järgi: informatsiooni allikaid võib liigitada ka autorite järgi. Näiteks võib informatsiooni allikaid liigitada professionaalsete autorite või akadeemiliste autorite järgi. 

Kasutusviisi järgi: informatsiooni allikaid võib liigitada ka nende kasutusviisi järgi. Näiteks võib informatsiooni allikaid liigitada teadustööks või meelelahutuseks mõeldud allikateks.

Need on vaid mõned näited informatsiooni allikate klassifikatsioonidest. Täpsema klassifikatsiooni valik sõltub konkreetsest uurimis- või uurimisvaldkonnast ja vajadustest.Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar