Blogiarhiiv

laupäev, 26. august 2023

Kuidas psühholoogiliselt valmistuda malemänguks (tosin nõuannet)


 


Psühholoogiline ettevalmistus on oluline osa malemängu edukusest. Siin on mõned näpunäited, kuidas psühholoogiliselt valmistuda malemänguks:

 1. Enesekindlus: Usu endasse ja oma võimetesse malemängijana. Positiivne enesehinnang aitab sul raskustega toime tulla.
 2. Lõdvestu enne mängu: Enne mängu alustamist võta aega lõdvestumiseks. Võid teha sügavaid hingetõmbeid, meditatsiooni või lühikese jalutuskäigu, et vähendada stressi ja närve.
 3. Visualiseerimine: Visualiseeri end edukalt mängimas. Kujuta ette, kuidas teed häid käike ja võidad vastase. See aitab suurendada enesekindlust ja keskendumist.
 4. Keskmise ja lõppeesmärgi seadmine: Pane endale selge eesmärk, mida soovid mängu käigus saavutada. See võib olla konkreetne strateegiline eesmärk või õppida midagi uut. Mõtle ka pikemaajaliselt ja seadke endale malemängus laiemad eesmärgid, näiteks paremaks mängijaks saamine.
 5. Positiivne mõtlemine: Väldi negatiivset enesevestlust ja mõtle positiivselt. Ära keskendu hirmudele või kahtlustele.
 6. Keskendumine: Õpi keskenduma hetkele ja käesolevale mängule. Ära lase end häirida möödunud mängudest või tulevikuväljavaadetest.
 7. Stressihaldus: Õpi tundma, kuidas reageerid stressile ja õpi sellega toime tulema. Tehnikad nagu sügav hingamine, lõdvestusmeetodid ja stressipallide kasutamine võivad aidata.
 8. Kehaline aktiivsus: Füüsiline treening aitab vähendada stressi ja parandab keskendumisvõimet. Enne mängu võib teha ka kerget füüsilist soojendust.
 9. Puhkus: Taga piisav uni ja puhkus enne mängu, et olla vaimselt ja füüsiliselt värske.
 10. Õpi kaotama: Ole valmis vastu võtma kaotust kui õppimise võimalust. Kaotus ei tohiks rikkuda sinu enesekindlust.
 11. Toeta end: Räägi positiivselt iseendaga ja kasuta enesehüpnoosi tehnikaid, et suurendada enesekindlust ja keskendumisvõimet.
 12. Tee lõbusalt: Ära unusta, et male on mäng ja peaks pakkuma sulle naudingut. Lõbus suhtumine võib aidata vähendada pingeid ja stressi.

Malemängu psühholoogilise ettevalmistuse harjutamine võtab aega, kuid see võib oluliselt parandada sinu mängu tulemusi ja naudingut malemängust.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar